Спіс парафій Гродзенскай дыяцэзіі

Друк

Астравецкі дэканат

· Астравец - Адшукання Св. Крыжа
· Астравец - св. Космы і Дам’яна
· Быстрыца - Узвышэння Св. Крыжа
· Варняны - св. Юрыя
· Вялікія Свіранкі - св. Юрыя
· Гервяты - Найсвяцейшай Тройцы
· Гудагай - Наведзінаў НПМ
· Градоўшчына - св. Андрэя Баболі
· Дайлідкі (Даукшышкі) - Апекі НПМ
· Жукойні-Жэлядскія - НПМ з Гары Кармэль
· Клюшчаны - св. Яўхіма
· Кемелішкі - Нараджэння НПМ
· Міхалішкі - св. Міхала Арханёла

Ашмянскі дэканат

· Ашмяны - св. Міхала Арханёла
· Анжадава - Найсвяцейшага Сэрца Езуса i Анёлаў Ахоўнікаў
· Баруны - св. апосталаў Пятра і Паўла
· Гальшаны - св. Яна Хрысціцеля
· Граўжышкі - св. апосталаў Пятра і Паўла
· Жупраны - св. апосталаў Пятра і Паўла
· Мураваная Ашмянка - Імя НПМ
· Цудзенішкі - св. апостала Якуба

Бераставіцкі дэканат

· Вялікія Эйсманты - Імя НПМ і св. Яна Непамука
· Вялікая Бераставіца - Перамянення Пана
· Малая Бераставіца - св. Антонія з Падвы
· Заневічы - Найсвяцейшага сэрца Пана Езуса і св. Ясафата
· Макараўцы (Уснаж) - Узвышэння Св. Крыжа
· Свіслач - св. Францішка Асізскага

Ваўкавыскі дэканат

· Ваўкавыск - св. Вацлава
· Ваўкавыск, св. Станіславa
· Вярэйкі - Імя НПМ
· Гнезна - св. Міхала Арханёла
· Ізабэлін - НПМ Няспыннай Дапамогі
· Крамяніца - Божага Цела
· Мсцібава - св. Яна Хрысціцеля
· Падароск - св. Елізаветы Венгерскай і Божай Міласэрнасці
· Поразава - св. Міхала Арханёла
· Рэпля - Імя НПМ
· Рось - Найсвяцейшай Тройцы
· Шыдловічы - Найсвяцейшай Тройцы

Гродзенскі дэканат (Захад)

· Адэльск - Унебаўзяцця НПМ
· Гродна-Аўгустовак
· Гродна (Пабернардынскі) - Адшукання Св. Крыжа
· Гродна (Пабрыгіцкі) - Звеставання НПМ
· Гродна (Вішнявец) - Божай Міласэрнасці
· Гродна (Францішканскі) - Маці Божай Анёльскай
· Гродна (Паўднёвы) - Беззаганнага Зачацця НМП
· Гожа - св. апосталаў Пятра і Паўла
· Індура - Найсвяцейшай Тройцы
· Капцёўка - Унебаўзяцця НПМ
· Квасоўка - Беззаганнага Зачацця НПМ

Гродзенскі дэканат (Усход)

· Азёры - Хрыста Валадара · Грандзічы - св. Роха
· Гродна (Дзевятоўка) - Найсвяцейшага Адкупіцеля
· Гродна (катэдральны) - св. Францішка Ксаверыя
· Гродна - св. Юзафа
· Жытомля - Беззаганнага Сэрца НПМ
· Казловічы - Унебаўзяцця НПМ i св. Андрэя Баболі
· Кашубінцы - Беззаганнага Зачацця НПМ
· Новая Руда - св. Юрыя
· Прывалкі - св. Юды Тадэвуша
· Путрышкі - св. Казіміра
· Парэчча - Маці Божай Нястомнай Дапамогі
· Скідзель - Унебаўзяцця НПМ i св. Юзафа Рамесніка

Дзятлаўскі дэканат

· Дварэц - Божага Цела
· Дзятлава - Унебаўзяцця НПМ
· Наваельня - Сэрца Пана Езуса
· Казлоўшчына - Найсвяцейшага Сэрца Пана Езуса
· Падвялікае - МБ Анёльскай
· Раготна - св. Анёлаў Ахоўнікаў
· Руда Яворская - св. Юзафа
· Скрундзі - св. Міхала Арханёла
· Стараельня - Найсвяцейшай Тройцы

Дэканат Іўе

· Бакшты - св. Губерта
· Дуды - Нараджэння НПМ
· Геранёны - св. Мікалая б-па
· Іўе - св. апосталаў Пятра і Паўла
· Юрацішкі - Перамянення Пана
· Лаздуны - св. Сымона і Юды Тадэвуша
· Ліпнішкі - св. Казіміра
· Суботнікі - св. Уладзіслава
· Сурвілішкі - Найсвяцейшай Тройцы
· Трабы - Нараджэння НПМ

Лідскі дэканат

· Белагруда - св. Міхала Арханёла
· Беліца - св. Юрыя
· Бердаўка - Найсвяцейшай Тройцы
· Ваверка - Перамянення Пана
· Крупава - Найсвяцейшай Тройцы
· Ліда (Фарны) - Узвышэння Св. Крыжа
· Ліда (Індустрыяльны) - Унебаўзяцця НПМ
· Ліда (Маладзёжны) - Божай Міласэрнасці
· Ліда (Слабада) - Беззаганнага Зачацця НПМ
· Ліда (Рыбіноўскага)- св. Сям'і
· Мінойты - Найсвяцейшага Сэрца Пана Езуса i Андрэя Баболі
· Моцевічы - МБ Чанстахоўскай
· Нецеч - св. Міхала Арханёла
· Першамайск/Нецеч - св. Казіміра

Мастоўскі дэканат

· Воўпа - св. Яна Хрысціцеля
· Лунна - св. Ганны
· Мікелеўшчына - Наведзінаў НПМ
· Масты - Маці Божай Тройчы Цудоўнай
· Пяскі - МБ Ружанцовай
· Правыя Масты - св. Яна Хрысціцеля
· Рагозніца - НПМ Каралевы Польшчы
· Струбніца - Найсвяцейшай Тройцы

Навагрудскі дэканат

· Бярозаўка - Спаслання Духа Св.
· Карэлічы - Маці Божай Нястомнай Дапамогі
· Мір - Мікалая, б-па
· Навагрудак (Фарны) - Перамянення Пана
· Навагрудак - св. Міхала Арханёла
· Варонча - св. Ганны
· Усялюб - св. Казіміра

Дэканат Радунь

· Беняконі - св. Яна Хрысціцеля
· Воранава - св. апостала Сымона і Юды Тадэвуша
· Вайдацішкі - св. Марыі Магдалены
· Германішкі - Найсвяцейшай Тройцы
· Доцішкі - Божай Міласэрнасці
· Забалаць - Найсвяцейшай Тройцы
· Жырмуны - Адшукання Св. Крыжа
· Канвалішкі - Найсвяцейшага Сэрца Пана Езуса
· Нача - Унебаўзяцця НПМ
· Осава - св. Юрыя
· Пеляса - св. Ліна
· Радунь - Маці Божай Ружанцовай
· Тракелі - Наведзінаў НПМ

Сапоцкінскі дэканат

· Адамавічы - Унебаўзяцця НПМ
· Галынка - Узвышэння Св. Крыжа
· Падлабенне - МБ Ружанцовай
· Перстунь - Дабравешчання НПМ
· Сапоцкін - Унебаўзяцця НПМ
· Селіванаўцы - Перамянення Пана
· Зарачанка - Нараджэння НПМ

Дэканат Смаргонь

· Аславеняты - св. Яна Хрысціцеля
· Вішнева - св. Юды Тадэвуша
· Войстам - Найсвяцейшай Тройцы
· Данюшава - Найсвяцейшай Тройцы
· Крэва - Перамянення Пана
· Нестанішкі - Маці Божай Добрай Рады
· Смаргонь - св. Міхала Арханёла
· Солы - Маці Божай Ружанцовай
· Жодзішкі - Найсвяцейшай Тройцы

Слонімскі дэканат

· Альбярцін - Маці Божай Каралевы Супакою
· Дзярэчын - Унебаўзяцця НПМ
· Луконіца - св. Міхала Арханёла
· Міжэрычы - Абвяшчэння НПМ
· Новадзявяткавічы - св. Апп. Пятра і Паўла
· Сялявічы - св. Барбары
· Слонім - св. апостала Андрэя
· Слонім - Беззаганнага Зачацця НПМ
· Зэльва - Найсвяцейшай Тройцы

Шчучынскі дэканат

· Дзембрава - п.н. Найсвяцейшай Тройцы
· Ішчолна - Найсвяцейшай Тройцы
· Каменка - св. Антонія Падуанскага
· Лядск - св. Станіслава, біскупа
· Новы Двор - Унебаўзяцця НПМ
· Астрына - св. Тэрэзы ад Дзіцятка Езус
· Першамайск - Узвышэння Св. Крыжа
· Ражанка - св. апосталаў Пятра і Паўла
· Скрыбаўцы, п.н. Хрыстуса Валадара
· Шчучын - св. Тэрэзы
· Старыя Васілішкі - св. апосталаў Пятра і Паўла
· Васілішкі - св. Яна Хрысціцеля
· Жалудок - Унебаўзяцця НПМ
   Пры капіраванні абавязкова спасылацца на grodnensis.by.