крас
27

Каляндар перэгрынацыі копіі абраза Езуса Міласэрнага ў Гродзенскай дыяцэзіі ў 2011 – 2012 гадах

Друк
Паданая дата з’яўляецца днём прыезду абраза Езуса Міласэрнага ў парафію.

ПАЧАТАК
1 мая (нядзеля) – гродзенская катэдра

I ЭТАП – 2011 год

ДЭКАНАТ ГРОДНА – УСХОД
2 мая (панядзелак) – Гродна – св. Юзафа
3 мая (аўторак) – Гродна – Дзевятоўка
4 мая (серада) – Прывалка
5 мая (чацвер) – Гожа
6 мая (пятніца) – Парэчча
7 мая (субота) – Азёры
8 мая (нядзеля) – Путрышкі
9 мая (панядзелак) – Верцялішкі
10 мая (аўторак) – Казловічы
11 мая (серада) – Жытомля
12 мая (чацвер) – Скідзель
13 мая (пятніца) – Кашубінцы

ДЭКАНАТ ШЧУЧЫН
14 мая (субота) – Каменка
15 мая (нядзеля) – Дзембрава
16 мая (панядзелак) – Лядск
17 мая (аўторак) – Астрына
18 мая (серада) – Новы Двор
19 мая (чацвер) – Старыя Васілішкі
20 мая (пятніца) – Васілішкі
21 мая (субота) – Скрыбаўцы
22 мая (нядзеля) – Ішчолна
23 мая (панядзелак) – Шчучын
24 мая (аўторак) – Ражанка
25 мая (серада) – Жалудок

ДЭКАНАТ ЛІДА
26 мая (чацвер) – Моцевічы
27 мая (пятніца) – Нецеч
28 мая (субота) – Беліца
29 мая (нядзеля) – Мінойты
30 мая (панядзелак) – Бердаўка
31 мая (аўторак) – Першамайскі – Нецеч
1 чэрвеня (серада) – Ліда – Слабада
2 чэрвеня (чацвер) – Ліда – Фара
3 чэрвеня (пятніца) – Ліда – св. Сям’і
4 чэрвеня (субота ) – Ліда – Індустрыяльны
5 чэрвеня (нядзеля) – Ліда – Маладзёжны
6 чэрвеня (панядзелак) – Крупава
7 чэрвеня (аўторак) – Дзітва
8 чэрвеня (серада) – Белагруда
9 чэрвеня (чацвер) – Ваверка

ДЭКАНАТ РАДУНЬ
10 чэрвеня (пятніца) – Забалаць
11 чэрвеня (субота) – Пеляса
12 чэрвеня (нядзеля) – Валдацішкі
13 чэрвеня (панядзелак) – Радунь
14 чэрвеня (аўторак) – Нача
15 чэрвеня (серада) – Доцішкі
16 чэрвеня (чацвер) – Пагародна
17 чэрвеня (пятніца) – Восава
18 чэрвеня (субота) – Жырмуны
19 чэрвеня (нядзеля) – Воранава
20 чэрвеня (панядзелак) – Канвелішкі
21 чэрвеня (аўторак) – Беняконі
22 чэрвеня (серада) – Германішкі
23 чэрвеня (чацвер) – Тракелі

II ЭТАП – 2011 год

ДЭКАНАТ АСТРАВЕЦ
28 жніўня (нядзеля) – Клюшчаны
29 жніўня (панядзелак) – Міхалішкі
30 жніўня (аўторак) – Кемялішкі
31 жніўня (серада) – Вялікія Свіранкі
1 верасня (чацвер) – Быстрыца
2 верасня (пятніца) – Варняны
3 верасня (субота) – Градаўшчына
4 верасня (нядзеля) – Гудагай
5 верасня (панядзелак) – Астравец – св. Крыжа
6 верасня (аўторак) – Астравец – св. Космы і Дзям’яна
7 верасня (серада) – Дайлідкі
8 верасня (чацвер) – Гервяты

ДЭКАНАТ СМАРГОНЬ
9 верасня (пятніца) – Нястанішкі
10 верасня (субота) – Жодзішкі
11 верасня (нядзеля) – Вішнева
12 верасня (панядзелак) – Войстам
13 верасня (аўторак) – Данюшава
14 верасня (серада) – Солы
15 верасня (чацвер) – Венславінента
16 верасня (пятніца) – Смаргонь
17 верасня (субота) – Крэва

ДЭКАНАТ АШМЯНЫ
18 верасня (нядзеля) – Баруны
19 верасня (панядзелак) – Жупраны
20 верасня (аўторак) – Ашмяны
21 верасня (серада) – Цудзенішкі
22 верасня (чацвер) – Мураваная Ашмянка
23 верасня (пятніца) – Анжадава
24 верасня (субота) – Граўжышкі
25 верасня (нядзеля) – Гальшаны

ДЭКАНАТ ІЎЕ
26 верасня (панядзелак) – Сурвілішкі
27 верасня (аўторак) – Трабы
28 верасня (серада) – Жэмаслаў
29 верасня (чацвер) – Суботнікі
30 верасня (пятніца) – Геранёны
1 кастрычніка (субота) – Ліпнішкі
2 кастрычніка (нядзеля) – Іўе
3 кастрычніка (панядзелак) – Юрацішкі
4 кастрычніка (аўторак) – Лаздуны
6 кастрычніка (серада) – Бакшты
8 кастрычніка (чацвер) – Дуды

ДЭКАНАТ НАВАГРУДАК
9 кастрычніка (пятніца) – Уселюб
10 кастрычніка (субота) – Бярозаўка
11 кастрычніка (нядзеля) – Навагрудак –
св. Міхала
12 кастрычніка (панядзелак) – Навагрудак –
Перамянення Пана
13 кастрычніка (аўторак) – Мір
14 кастрычніка (серада) – Карэлічы
15 кастрычніка (чацвер) – Варонча

ДЭКАНАТ ДЗЯТЛАВА
16 кастрычніка (пятніца) – Стараельня
17 кастрычніка (субота) – Наваельня
18 кастрычніка (нядзеля) – Дварэц
19 кастрычніка (панядзелак) – Дзятлава
20 кастрычніка (аўторак) – Раготна
21 кастрычніка (серада) – Рандзілаўшчына

III ЭТАП – 2012 год

ДЭКАНАТ СЛОНІМ
15 красавіка (нядзеля) – Слонім – св. Андрэя
16 красавіка (панядзелак) – Слонім – Беззаганнага Зачацця НПМ
17 красавіка (аўторак) – Навадзявяткавічы
18 красавіка (серада) – Сялявічы
19 красавіка (чацвер) – Луконіца
20 красавіка (пятніца) – Дзярэчын
21 красавіка (субота) – Зэльва
22 красавіка (нядзеля) – Міжрэчча

ДЭКАНАТ ВАЎКАВЫСК
23 красавіка (панядзелак) – Крамяніца
24 красавіка (аўторак) – Ваўкавыск – св.Станіслава Косткі
25 красавіка (серада) – Ізабелін
26 красавіка (чацвер) – Падароск
27 красавіка (пятніца) – Поразава
28 красавіка (субота) – Ваўкавыск – св. Вацлава
29 красавіка (нядзеля) – Гнезна
30 красавіка (панядзелак) – Мсцібава
1 мая (аўторак) – Шылавічы
2 мая (серада) – Субачы
3 мая (чацвер) – Вярэйкі
4 мая (пятніца) – Рэпля
5 мая (субота) – Рось

ДЭКАНАТ МАСТЫ
6 мая (нядзеля) – Воўпа
7 мая (панядзелак) – Масты
8 мая (аўторак) – Вялікая Рагозніца
9 мая (серада) – Струбніца
10 мая (чацвер) – Пескі
11 мая (пятніца) – Мікелеўшчына
12 мая (субота) – Правыя Масты
13 мая (нядзеля) – Лунна

ДЭКАНАТ БЕРАСТАВІЦА
14 мая (панядзелак) – Заневічы
15 мая (аўторак) – Вялікія Эйсманты
16 мая (серада) – Вялікая Бераставіца
17 мая (чацвер) – Свіслач
18 мая (пятніца) – Малая Бераставіца
19 мая (субота) – Макараўцы

ДЭКАНТ ГРОДНА - ЗАХАД
20 мая (нядзеля) – Плябанавічы
21 мая (панядзелак) – Адэльск
22 мая (аўторак) – Падліпкі
23 мая (серада) – Індура
24 мая (чацвер) – Свіслач
25 мая (пятніца) – Квасоўка
26 мая (субота) – Капцёўка
27 мая (нядзеля) – Гродна – Паўднёвы
28 мая (панядзелак) – Гродна – Вішнявец
29 мая (аўторак) – Гродна – Аўгустовак
30 мая (серада) – Гродна – Францішканскі
31 мая (чацвер) – Гродна – Найсвяцейшага Збавіцеля і Усіх Святых
1 чэрвеня (пятніца) – Гродна – Пабернардынскі
2 чэрвеня (субота) – Гродна – Пабрыгіцкі

ДЭКАНАТ САПОЦКІНА
3 чэрвеня (нядзеля) – Адамавічы
4 чэрвеня (панядзелак) – Лабна
5 чэрвеня (аўторак) – Галынка
6 чэрвеня (серада) – Перстунь
7 чэрвеня (чацвер) – Сапоцкіна
8 чэрвеня (пятніца) – Селіванаўцы
9 чэрвеня (субота) – Зарачанка – Баля Касцёльная

ЗАКАНЧЭННЕ
10 чэрвеня (нядзеля) – Новая Руда (дэк. Гродна – Усход)
Заканчэнне перэгрынацыі і размяшчэнне копіі Абраза ў катэдральным касцёле ў г.Гродна

   Пры капіраванні абавязкова спасылацца на grodnensis.by.